Na državnem tekmovanju iz razvedrilne matematike, ki je potekalo v soboto, 5. 2. 2022, v Ljubljani je tekmovalo tudi dvanajst učenk in učencev naše šole. Ena učenka se zaradi odrejene karantene tekmovanja žal ni mogla udeležiti.

Naši tekmovalci so s svojim znanjem zopet navdušili. Pokazali so tudi veliko iznajdljivosti pri reševanju novih matematičnih izzivov. Zelo uspešno so zastopali našo šolo, saj so osvojili kar pet zlatih in sedem srebrnih priznanj. Uspeh je res izjemen, saj je bilo v posameznem razredu podeljenih le štirinajst do sedemnajst zlatih priznanj.

Zlato priznanje so osvojili:

 1. MATEVŽ KUHAR, 7. č
 2. ANA GRADIŠEK, 7. c
 3. JANJA PONDELEK, 7. a
 4. LUCIJA VEHOVEC, 8. b
 5. HANA PINOSA, 9. a

Srebrno priznanje so osvojili:

 1. DAVID KOKALJ, 7. c
 2. AŽBE GOLUB, 8. c
 3. IVONA LEDERER, 8. c
 4. MATEJ SAJEVIC, 8. b
 5. TIM MAROH, 8. c
 6. BRINA BARA LEBAN, 9. b
 7. ŠPELA MIHELČIČ, 9. b

Vsem tekmovalcem čestitamo in jim želimo še naprej veliko veselja pri reševanju matematičnih problemov.

 Mentorica Nataša Uršič

(Skupno 15 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost