Kar 16 uvrstitev na zmagovalni oder so zabeležili učenci in učenke OŠ Toma Brejca na občinskem prvenstvu v atletiki, devet izmed njih jih je stopilo na najvišjo.

V ponedeljek, 22. aprila, je na atletskem stadionu v Kamniku potekalo občinsko prvenstvo v atletiki, na katerem je nastopilo kar 54 naših učencev in učenk 6., 7., 8. in 9. razreda. Med mlajšimi učenkami (6. in 7. razred) se je zmage veselila Tana Osolnik, ki je vorteks vrgla 40,52 metra daleč, razred zase sta bili v skoku v višino Zoja Devčič (136 cm) ter v teku na 300 metrov Tija Sajovic (42,87 sekunde), najhitrejša v teku na 60 metrov pa Ana Danilovič (8,51 sekunde). Med mlajšimi učenci se je zmage veselil Matija Slapničar v skoku v daljino (441 cm), zlato medaljo pa je okoli vratu prejel tudi Tine Trobevšek za zmago v teku na 600 metrov.

Med starejšimi učenkami je bila na najdaljši razdalji, teku na 1000 metrov, najboljša Jonna Deisinger s časom 3:08,22, na 60-metrski razdalji pa je slavila Ana Gradišek (8,22 sekunde).

Pod zadnjo zmago se je podpisala štafeta učenk 4×100 metrov v postavi Tija Sajovic, Ana Gradišek, Zoja Devčič in Jonna Deisinger, ki je s stadionskim krogom opravila v času 53,02 sekunde. Omenjeni dosežek in rezultat Jonne v teku na 1000 sta tudi nova šolska rekorda.

Ob omenjeni deveterici pa se jih je še 16 uvrstilo naprej na področno prvenstvu, ki bo v Domžalah na sporedu prihodnji torek (30. maja).