5. 2. 2024 | Tekmovanja
Vabimo vas, da si danes, 5. 2. 2024, ob 17.30, na TV Slovenija 1, pogledate kviz Male sive celice, v katerem se bo v hitrem zlaganju lončkov ekipa naše šole pomerila z ekipo iz OŠ Dušana Bordona Semedela iz Kopra.
Če ste oddajo zamudili, lahko nastop Lare, Maksa in Benjamina pogledate na povezavi https://cist-hudo.rtvslo.si/predvajaj/male-sive-celice/175020064.
Lari Kladnik, Maksu Škrbina in Benjaminu Zilkiću čestitamo za odličen nastop in jim želimo veliko sreče in spretnosti pri zlaganju lončkov tudi v četrtfinalu.
Mentorica Nataša Uršič
1. 2. 2024 | Tekmovanja
V torek, 16. 1. 2024, je za učence 8. in 9. razreda potekalo regijsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje. Učenki Asja Ogrizek (8. a) in Špela Štrumbelj (9. a) sta dosegli uspešen rezultat. Špela Štrumbelj se je uvrstila na državno tekmovanje za Cankarjevo priznanje.
Obema učenkama iskreno čestitam za vztrajno in zelo uspešno delo, hkrati pa jima želim še veliko bralnih in tekmovalnih užitkov.
Mentorica: Katarina Zore
19. 1. 2024 | Tekmovanja
V četrtek, 18. 1. 2024, so dekleta na področnem tekmovanju osvojila 3. mesto.
Iskrene čestitke tekmovalkam Steli Pramenko, Naji Ajderpašič, Evi Albič, Neji Železnik, Lei Mršič, Žani Šon, Lini Alilovič.
21. 12. 2023 | Tekmovanja
V torek, 12. 12. 2023, je na šoli za učenke in učence od 6. do 9. razreda potekalo šolsko tekmovanje iz razvedrilne matematike.
Tekmovalo je 20 učencev in kar 14 učencev je osvojilo bronasto priznanje, ki ga za odličen rezultat prejme le 20 % najboljših tekmovalcev v državi:
1. Ema Popovič, 6. b
2. Pia Suhodolčan, 7. b
3. Živa Vrbec, 7.c
4. Judita Poličnik, 7. c
5. Tine Trobevšek, 7. b
6. Leja Železnik, 8. b
7. Brina Zabret, 8. c |
8. Ela Bele, 8. č
9. Jona Golob, 8. č
10. Ana Gradišek, 9. c
11. Matevž Kuhar, 9. č
12. Janja Pondelek, 9. a
13. David Kokalj, 9. c
14. Samo Vrbec, 9. č |
Z doseženim rezultatom še posebej izstopa 8 tekmovalcev, ki so se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo potekalo 10. 2. 2024, v Ljubljani:
- EMA POPOVIČ, 6. B
- PIA SUHODOLČAN, 7. B
- LEJA ŽELEZNIK, 8. B
- BRINA ZABRET, 8. C
- ANA GRADIŠEK, 9. C
- MATEVŽ KUHAR, 9. Č
- JANJA PONDELEK, 9. A
- DAVID KOKALJ, 9. C
Iskrene čestitke vsem učencem za trud in uspeh na tekmovanju, udeležencem državnega tekmovanja pa želimo veliko znanja in spretnosti pri reševanju novih matematičnih izzivov.
Mentorici Špela Zobavnik in Nataša Uršič
12. 12. 2023 | Tekmovanja
_autotone
Naše učenke so v ponedeljek, 11. decembra, na občinskem prvenstvu v odbojki osvojile 1.mesto.
Na OŠ Marije Vera so naše učenke 8. in 9. razreda zabeležile vseh pet zmag in se prepričljivo veselile naslova občinskih prvakinj ter s tem uvrstitve na področno tekmovanje.
Čestitke učenkam v postavi NEJA ŽELEZNIK, LEA MRŠIČ, ŽANA ŠON, JONA GOLOB, STELA PRAMENKO, LINA ALILOVIČ, NAJA AJDERPAŠIČ, EVA ALBIČ.
9. 12. 2023 | Tekmovanja
Na državnem tekmovanju iz prostorske predstavljivosti za priznanje Matemček, ki je potekalo v soboto, 25. 11. 2023, je tekmovalo tudi 28 učenk in učencev naše šole.
Naši tekmovalci so s svojim znanjem navdušili, saj so osvojili 2 zlati in 6 srebrnih priznanj.
ZLATO PRIZNANJE STA OSVOJILI:
- LEJA ŽELEZNIK, 8. b, za 3. mesto
- ANA GRADIŠEK, 9. c, za 12. mesto
Srebrno priznanje so osvojili:
- JANJA PONDELEK, 9. a
- MATEVŽ KUHAR, 9. č
- ENEJ VATOVANI, 2. c
- SAMO VRBEC, 9. č
- UROŠ POPOVIĆ, 4. c
- URŠKA KUHAR, 4. č
Vsem tekmovalcem čestitamo in jim želimo še naprej veliko veselja pri reševanju matematičnih problemov.
Mentorice Nina Rozina Krasovsky (2. r), Monika Ravnikar (4. r), Nataša Uršič (8. – 9. r)