slika_plakat_OSH

Na naši šoli že drugo leto poteka projekt Odgovorno s hrano!, v okviru katerega smo izvedli meritev zavržene hrane pri šolskem kosilu. V petek, 27. 1. 2017, smo za kosilo imeli goveji golaž, polento in solato. Učence smo povprašali, kako so zadovoljni s šolskim kosilom. Učenci so v večini odgovorili, da jim je bilo kosilo všeč in da bi ga lahko imeli večkrat na jedilniku. Kljub temu pa kar 65 % učencev ni pojedlo vsega kosila. Ker je ta odstotek zelo visok, je naš namen čim bolj zmanjšati količino zavržene hrane. Mislimo, da nam je s tem, da smo obesili plakat pred šolsko jedilnico, to vsaj delno uspelo. Še naprej si bomo prizadevali osveščati učence o zavrženi hrani ter zmanjšati količino zavržene hrane na naši šoli.

Napisal: Blaž Horvat, 9. b

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost