Bliža se 25. junij, dan državnosti, ko se spominjamo »rojstva« Republike Slovenije. Letos bo Slovenija praznovala 30 let, zato je Muzej pošte in telekomunikacij v aprilu in maju povabil osnovnošolce iz vse Slovenije k sodelovanju na likovnem natečaju Podari znamko Sloveniji za rojstni dan. Odzvala se je tudi naša šola in v muzej poslala 37 likovni del, ki predstavljajo značilnosti Slovenije. Sodelovali so učenci iz 3., 5., 7. in 8. razreda, za kar se jim najlepše zahvaljujemo. Nekaj del predstavljamo spodaj, prav vsa pa bodo v juniju 2021 razstavljena v Muzeju Pošte in telekomunikacij v Polhovem Gradcu.

Kdo ve, morda pa bo strokovna komisija izbrala prav naše risbe in učence nagradila z znamkami z njihovimi motivi, ki bodo s pismom potovale po svetu. Zelo privlačna nagrada, ki vzbuja tudi občutek ponosa in slave.

Držimo pesti za likovna dela naših učencev!

Koordinatorica natečaja: Sebina Duraković

(Skupno 35 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost