Naši učenci in učenke so odlično nastopili na področnem prvenstvu v atletiki, iz domžalskega stadiona so se v torek, 31. aprila, vrnili s petimi medaljami, od tega tremi zlatimi.

Do prepričljive zmage je tako kot na občinskem prvenstvu priskakala mlajša učenka Tija Sajovic, ki je v skoku v daljino zmogla do 4,68 metra ter konkurenco ugnala kar za 70 centimetrov. Zlato je okoli vratu prejela tudi Jonna Deisinger, ki je bila kot favoritinja prepričljivo najmočnejša v zaključku teka na 1000 metrov (3:20,24).

Osvojili smo še eno ‘skakalno’ medaljo, srebrna je bila z enakim dosežkom kot zmagovalka Ela Bele. Šestošolka je v tretjem skoku zmogla preko 135 centimetrov, zmagovalki iz Mengša je to uspelo v drugo, tako da je bila Ela povsem blizu novi zlati medalji po slavju na občinskem prvenstvu.

Stotinke so od medalje ločile tekačici na 60 metrov, učenki 6. razreda, Zojo Devčič Kokalj in Ano Gradišek. Prva je v finalu teka na 60 metrov zasedla peto mesto z rezultatom 8,92 sekunde, druga je na šestem mestu za njo zaostala dve stotinki sekunde. Za medaljo je bilo potrebno teči 8,90 sekunde. Na isti razdalji je med starejšimi učenci 17. mesto osvojil Jan Klar Topolšek s časom 8,21 sekunde, med starejšimi učenkami je v finalu na končno osmo mesto pritekla Neža Soldo (8,98 sekunde).

Blizu medalje je bila v teku na 600 metrov na koncu peta Eva Albič (1:59,59), ki ji je prepočasen začetek odnesel napad na odličje. 13. mesto je na tej razdalji osvojila Neja Hostnik s časom 2:08,36. S petim mestom se lahko pohvali tudi Hana Pinosa v skoku v daljino med starejšimi učenkami (4,26 m).

Je pa za lepo presenečenje poskrbel Matevž Fefer, ki je med starejšimi učenci v suvanju krogle zasedel tretje mesto (11,03), potem ko je dosežek iz občinskega prvenstva izboljšal skoraj za meter in pol. Andraž Železnik je v metu vorteksa med učenci 8. in 9. razredov zasedel 6. mesto – najdlje je vorteks iz njegovih rok poletel 58,17 metra daleč.

Med mlajšimi učenci pa je na 60 metrov s časom 8,86 sekunde 14. mesto zasedel Matija Slapničar. Nekoliko višje se je v metu vorteksa med mlajšimi učenkami uvrstila Jona Golob, ki je z metom dolgim 32,36 metra zasedla 12. mesto. Z enako uvrstitvijo se lahko pohvali tudi Gal Pelko v teku na 300 metrov (44,12 sekunde), mesto višje pa je svoj nastop s časom 3:12,31 končal Filip Zemljič v teku na 1000 metrov. Kot 13. je v cilj na 300 metrov pritekla Špela Mihelčič z rezultatom 50,80 sekunde.

Zaključek in vrhunec tekmovanja pa še vedno predstavljajo štafetni teki starejših učencev in učenk 4×100 metrov. Naši učenci so osvojili peto mesto s časom 50,97 sekunde – bron jim je ušel za dobro sekundo. So pa zato zablestele učenke, ki so z rekordom šole 55,14 sekunde pritekle do zlata. Zablestele tudi za prihodnja leta, saj je večina učenk – Ana, Zoja in Tija še šestošolk, kar pomeni, da bodo na tem tekmovanju nastopala še tri leta.

Čestitke vsem.

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost