V tem šolskem letu je naša šola že drugo leto vključena v projekt Mednarodni dan strpnosti ‒dan za strpnost in prijateljstvo, katerega nosilec je Izobraževalni center Eksena. V mesecu oktobru in novembru so učenci preko tematskih razrednih ur ozaveščali pomen strpnosti in ugotavljali, kako bi lahko bil svet za vse lepši, če bi bil vsak sprejet v svoji edinstvenosti. Z večkratnim ozaveščanjem odgovornosti za lastno vedenje, dejanja ter možne posledice, tako pozitivne kot negativne, lahko krepimo vrednote, ki so pomembne za kakovostnejše sobivanje. Z drobnimi prijaznimi dejanji lahko drug drugemu polepšamo dneve.

Na delavnicah so učenci ustvarili likovne in literarne izdelke ‒ nekateri izmed njih so razstavljeni v 1. in 2. nadstropju naše šole. Vljudno vabljeni na ogled razstave.

Anja Žavbi

Strpnost doseči je težko,

ko drug drugega izzivamo,

sprašujemo, odnehati je težko.

Strpnost je lepa stvar samo,

če jo doseči znam.

Daj prijatelj pomagaj mi,

da strpnost dosegli bi,

bilo bi več srečnih ljudi

na tem planetu,

kjer živimo vsi.

 Ronja Česen, 5. b

 

 

Strpnost je čednost,

strpnost je prednost,

strpnost je vrlina,

ki ne izgine iz spomina.

Strpnost je lepa,

za druge ni slepa,

strpnost je opazna,

a ni prazna.

Je to, kar potrebuje vsak,

da postane korenjak,

ne pa “frajer”,

pač junak.

Tudi, če prijatelj nima “pedigre”,

ali pa mu v šoli slabo gre,

spodbujaj ga, saj bo šlo,

ker je to zelo lepo.

 Tim Maroh, 6. c

 

(Skupno 153 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost