Na državnem tekmovanju iz prostorske predstavljivosti za priznanje Matemček, ki je potekalo v soboto, 24. 11. 2018, je tekmovalo tudi 66 učenk in učencev naše šole, 47 z razredne stopnje in 19 s predmetne stopnje.
Tekmovalci naše šole so pri reševanju nalog na državnem tekmovanju pokazali izjemno znanje in prejeli kar 17 zlatih in 32 srebrnih državnih priznanj. Uspeh je toliko večji, če vemo, da so bila zlata priznanja podeljena v skladu s pravilnikom o sofinanciranju šolskih tekmovanj, kar pomeni, da v posameznem razredu podelijo le 15 do 20 na predmetni stopnji ter do 27 zlatih priznanj na razredni stopnji.
Vsem tekmovalcem iskrene čestitke za dosežen rezultat, v katerega je vloženo ogromno dodatnega dela. Še posebno čestitamo državnim prvakom DAVIDU KOKALJU, ANDREJU KOKALJU, MAŠI SVETEC, LEI BURJA IN TIMU CELESTINA.
Čestitke tudi vsem mentorjem.
ZLATO PRIZNANJE so osvojili:
1 | DAVID | KOKALJ | 4. C | 1. mesto | |
2 | ANDREJ | KOKALJ | 6. A | 1. mesto | |
3 | MAŠA | SVETEC | 7. A | 1. mesto | |
4 | LEA | BURJA | 7. A | 1. mesto | |
5 | TIM | CELESTINA | 2. C | 1. mesto | |
6 | TIJA | PRESEKAR | 7. B | 4. mesto | |
7 | TADEJ | ŽURBI | 1. B | 2. mesto | |
8 | EVA TAJA | MLINARIČ | 9. A | 8. mesto | |
9 | MIHA | TANCER | 2. B | 6. mesto | |
10 | EMA | POPOVIĆ | 1. B | 9. mesto | |
11 | ANA | GRADIŠEK | 4. C | 8. mesto | |
12 | NADJA | PONDELEK | 7. C | 8. mesto | |
13 | IVONA | LEDERER | 5. C | 10. mesto | |
14 | TINE | TROBEVŠEK | 2. B | 18. mesto | |
15 | DOMEN | DOLINAR | 5. A | 13. mesto | |
16 | MATEJ | SAJEVIC | 5. B | 16. mesto | |
17 | JULIJA | SUHODOLČAN | 5. A | 20. mesto |
SREBRNO DRŽAVNO PRIZNANJE so osvojili:
1 | TIM | THUMA | 9. A |
2 | URBAN | KLEMENC | 1. C |
3 | ISHAK | KURTOVIĆ | 1. C |
4 | ERAZEM | VELUŠČEK | 8. A |
5 | ŽIVA | VRBEC | 2. C |
6 | NADJA | MITREVSKA | 2. A |
7 | HANA | JENČIČ TURK | 8. B |
8 | EMA | KOVAČ | 1. A |
9 | SARA | PIRNAT | 9. B |
10 | HANA | RIZVIĆ | 1. B |
11 | ŽAN | COF MAKOVEC | 1. A |
12 | HANA | PINOSA | 6. A |
13 | JERNEJA | SIMONČIČ | 1. A |
14 | MAŠA | MIKUŠ | 7. B |
15 | SAMO | VRBEC | 4. Č |
16 | ANEJA | GORJAN NOVAK | 9. B |
17 | LUKAS | PRINČIČ | 1. A |
18 | TIM | NOVAK | 2. C |
19 | LUCIJA | VEHOVEC | 5. B |
20 | LIZA NEJA | MLINARIČ | 4. B |
21 | GAŠPER | STELE | 9. A |
22 | TIM | KOGEJ | 8. B |
23 | ALINA | SELIŠKAR | 4. C |
24 | MARJETA | STRAŽAR | 8. A |
25 | AJDA | MLINAR | 5. A |
26 | JANJA | PONDELEK | 4. A |
27 | LENART | KOSEL | 5. A |
28 | ANŽE | ZADNIK | 5. B |
29 | ULA | OSOLNIK | 5. B |
30 | LEON | PREGL | 5. C |
31 | AŽBE | GOLUB | 5. C |
32 | ŽIVA | ANDRIĆ | 5. B |
Koordinatorka tekmovanja Nataša Uršič